
15 september: Sociala medier för företagare (Alvik)
Luleå kommun hälsar välkommen till en kvällsträff för företagare och blivande företagare på Restaurang Helmers i Alvik. Under kvällen får du en introduktion till sociala medier och hur du som företagare kan förhålla dig till olika kanaler.
Kvällen inleds med en kort information från Luleå kommun, och därefter tar kvällens föreläsare vid och bjuder på inspiration och konkreta exempel.
Du får en enkel inblick i sociala medier och hur du kan navigera bland alla olika kanaler – samt tips och idéer på hur du kan skapa kommunikation i sociala medier på ett sätt som passar just dig och ditt företag.
Anmälan
Save the date! Anmälan öppnar efter sommaren.
Träffen är kostnadsfri och vi bjuder på fika.
Observera att antalet platser är begränsat och max två representanter per företag kan delta. Anmälan är bindande.
Dag, tid och plats
Tisdag den 15 september, kl. 18.00-19.30.
Restaurang Helmers i Alvik
Konferensrum övervåningen.
Älvsbyvägen 411, Luleå
Kontakt
Sidan uppdaterades den 10 juni 2026

%20Terese%20Ahlb%C3%A4ck.jpg)