Personal

Kontaktuppgifter till Tallkronanskolans personal

Minimera
Rektor

Patricia Norberg
patricia.norberg@skol.lulea.se
0920 - 45 71 31

Minimera
Förskoleklass

Tel till arbetsrummet: 070-363 26 74

Linda Sikblad, lärare
linda.sikblad@skol.lulea.se

Filippa Johansson, förskollärare
filippa.johansson@skol.lulea.se

Monica Nyberg, fritidspedagog
monica.nyberg@skol.lulea.se

Sandra Brännmark, fritidsassistent
sandra.brannmark@skol.lulea.se

Minimera
Åk 1

Tel till arbetsrummet: 072-450 76 59

Maria Lång, lärare
maria.lang@skol.lulea.se

Karin Omark, lärare
karin.omark@skol.lulea.se

Anna-Karin Johansson, fritidspedagog
anna-karin.johansson@skol.lulea.se

Minimera
Åk 2

Tel till arbetsrummet: 070-363 29 40

Maria Oscarsson, lärare
maria.oscarsson@skol.lulea.se

Eva Niska, lärare i fritidshem
eva.niska@skol.lulea.se

Minimera
Åk 3, åk 4

Tel till arbetsrummet: 070-323 58 65

Rebecka Magnusson, lärare
rebecka.magnusson@skol.lulea.se

Therese Landström, lärare
therese.landstrom@skol.lulea.se

Erica Bäckström, lärare
erika.backstrom@skol.lulea.se

Carina Johansson, lärare i fritidshem
carina.johansson@skol.lulea.se

Minimera
Skolsköterska, skolkurator

Linda Larsson, skolsköterska
linda.larsson2@skol.lulea.se
0920-45 34 22

Anette Malmberg, skolkurator
anette.malmberg@skol.lulea.se
0920-45 48 24

Minimera
Övrig personal

Lenita Lindehag, specialpedagog
lenita.lindehag@skol.lulea.se

Caroline Sandelin, skolhandläggare
caroline.sandelin@skol.lulea.se

Emma Esberg, musiklärare
emma.esberg@skol.lulea.se

Tuija Lindelöf, textilslöjd
tuija.lindelof@skol.lulea.se

Solveig Parviainen, fritidshemsutvecklare i skolområdet
solveig.parviainen@skol.lulea.se

Michael Obleser, bistron
michael.obleser@skol.lulea.se
0920-45 61 29

Åsa Gründel Sundqvist, bistron
asa.grundel.sundqvist@skol.lulea.se

Margareta Forsberg, bistron
margareta.forsberg@skol.lulea.se