Personal

Rektor
Annika Björnfot
annika.bjornfot@skol.lulea.se

 

Minimera
Pedagoger

Förskollärare 
Maria Sandberg 
Förskoleklass A
maria.sandberg@skol.lulea.se

Magnus Karlsson
Förskoleklass B
magnus.karlsson@skol.lulea.se

Lärare
Carina Bergsjö
Klass 3 A
carina.blaszczyk-bergsjo@skol.lulea.se

Karin Lind
Klass 3 A
Carin.lind@skol.lulea.se           

Lena Öberg
Klass 3 B
lena.oberg@skol.lulea.se

Susanne Björkskog-Pesämaa
Klass 1 A
susanne.bjorkskog.pesamaa@skol.lulea.se

Malin Winsa
Klass 1 B
malin.winsa@skol.lulea.se

Jeanette Nilsson
Klass 2 A 
jeanette.nilsson@skol.lulea.se

Mia Norlin
Klass 2 B
mia.norlin@skol.lulea.se

Speciallärare
Maria Nilsson
maria.t.nilsson@skol.lulea.se

Svenska som andraspråkslärare
Jenny Egerheim
Jenny.Egerheim@skol.lulea.se

Minimera
Fritidspedagoger

Kristina " Kicki" Furbeck
kristina.furbeck@skol.lulea.se

Lena Thurfjell
lena.thurfjell@skol.lulea.se

Greta Lahti (fritidshems utvecklare på området)
greta.lahti@skol.lulea.se

Peter Westling
peter.westling@skol.lulea.se

Pedagog i fritidshem
Anders Näslund
anders.naslund@skol.lulea.se

Jonas Nilsson
jonas.nilsson@skol.lulea.se

Jonas Nilsson (måndag,tisdag)

Helena Niemi Kristiansson
helena.niemi-kristiansson@skol.lulea.se

Resurs
Annelie Widmark
Anneli.widmark@skol.lulea.se

Richard Eriksson
richard.eriksson@skol.lulea.se

Ove Hansson
ove.hansson@skol.lulea.se

Skolvärd
Sami Karvonen
sami.karvonen@skol.lulea.se


Minimera
Skolsköterska, skolkurator

Skolsköterska
Christina Mitchell
070-68 68 633
christina.mitchell@skol.lulea.se

Skolkurator

Petra Hedberg
0920/45 53 87
petra.hedberg@skol.lulea.se

Minimera
Lokalvårdare, vaktmästare, skolmåltider

Lokalvårdare
Erika Lindberg
erika.lindberg@lulea.se

Annika Bergman
annika.bergman@lulea.se

Vaktmästare
Herbert Tjärnlund
070/363 66 44
herbert.tjarnlund@skol.lulea.se 

Skolmåltider
Heli Niva
Heli.Niva@skol.lulea.se