Partier och gruppledare

• Socialdemokraterna

Hermelinsgatan 18, 972 41 Luleå
0920-890 20
lulea@socialdemokraterna.se
www.socialdemokraterna-lulea.selänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Gruppledare: Niklas Nordström
niklas.nordstrom@lulea.se

• Moderata samlingspartiet

Storgatan 11, 972 38 Luleå
0920-211312
www.moderat.se/lulea länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Gruppledare: Anders Josefsson
anders.josefsson@moderat.se

• Miljöpartiet De Gröna

Stationsgatan 38, 972 32 Luleå
0920-21 15 40
www.mp.se/lulealänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Gruppledare: Paulina Koskenniemi
paulina.koskenniemi@mp.se

• Vänsterpartiet

Lulsundsgatan 13, 972 41 Luleå
0920-148 67, 070-264 56 05
lulea.vansterpartiet.selänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Gruppledare: Bertil Bartholdson
bertil.bartholdson@vansterpartiet.se

• Sverigedemokraterna

norrbotten.sverigedemokraterna.selänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Gruppledare: Per Göransson
per.goransson@sd.se

• Liberalerna

Lulsundsg 34 B, 972 41 Luleå
0920-120 79
www.liberalernalulea.selänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Gruppledare: Thomas Söderström
thomas.soderstrom@liberalerna.se

• Centerpartiet

Box 256, 971 08  Luleå
0920-685 85
www.centerpartiet.selänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Gruppledare: Carola Lidén
carola.liden@lulea.se

• Rättvisepartiet Socialisterna

Box 104, 971 04 Luleå
0920-22 08 74
rs_lulea@socialisterna.org
www.rslulea.wordpress.comlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Gruppledare: Liv Shange Moyo
liv.shange@socialisterna.org

• Kristdemokraterna

Tullgatan 31 B, 972 39  Luleå
0920-22 20 08
www.lulea.kristdemokraterna.selänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Gruppledare: Samuel Ek
bensbyek@hotmail.com

• Landsbygdspartiet Oberoende

0924-55350, 070-3245964
www.landsbygdspartiet.nulänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Gruppledare: Erland Nilsson
erland_nilsson@privat.utfors.se

• Sjukvårdspartiet

www.sjukvårdspartiet.nulänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Gruppledare: Dan Ankarholm
dan.ankarholm@telia.com