• Startsida
  • Näringsliv
  • Besöka Luleå

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till Residenskolans personal.

Minimera
Skolledning

Sven-Erik Mohlin
Rektor
sven-erik.molin@skol.lulea.se
tel: 0920-45 33 81


Minimera
Skolsköterska, skolkurator

Karin Havo
Skolsköterska
Telefon: 0920-45 39 28
karin.havo@skol.lulea.se


Emma Byrsten
Kurator
Telefon: 0920-45 55 76 
Mobil: 070-258 33 44.
emma.byrsten@skol.lulea.se


Minimera
Lärare

David Öqvist
Ämnen: Spanska, engelska
Mentor i klass: 8a
Telefon: 0920-45 33 93
david.oqvist@skol.lulea.se

Blai Rigau Heras
Ämnen: spanska
Telefon: 0920-45 33 93
blai.rigau.heras@skol.lulea.se

Maria Häggström Pettersson
Ämnen: Svenska, engelska, tyska
Mentor i klass: 8b
Telefon: 0920-45 33 93
maria.haggstrom.pettersson@skol.lulea.se

Karin Olofsson
Ämnen: Textilslöjd
Mentor i klass: 8a
karin.olofsson@skol.lulea.se

Annika Höglund föräldraledig lå 16-17
Ämnen: Hemkunskap
Mentor i klass 8b
annika.hoglund@skol.lulea.se

Anna-Sara Kristoffersson
Ämnen: Hemkunskap, Idrott
Mentor: 7a
anna-sara.kristoffersson@skol.lulea.se

Isabel Westerlund
Ämnen: SO
Mentor i klass: 9a
Telefon: 0920-45 33 93
isabel.westerlund@skol.lulea.se

Elisabeth Mayer
Ämnen: Ma, specialpedagog, handläggare
Mentor i klass: 9a
elisabeth.mayer@skol.lulea.se

Fredrik Elemalm, föräldraledig ht 2016
Ämnen: Ma, No
Mentor i klass: 9b
Telefon: 0920-45 33 93
fredrik.elemalm@skol.lulea.se

Katarina van Deventer
Ämnen: SVA, specialpedagog, handläggare
Mentor i klass: 9b
Telefon: 072-529 36 30
katarina.van.deventer@skol.lulea.se

Jeanette Nyman
Ämnen: Sv, eng, franska
Mentor i klass: 7a
Telefon: 0920-45 33 93
jeanette.nyman@skol.lulea.se

Tobias Lundeqvist
Ämnen: Musik
Mentor i klass: 7c
tobias.lundekvist@skol.lulea.se

Tomas Audhav
Ämnen: Träslöjd, tk, IT-ansvarig
Mentor i klass: 7b
Telefon: 0920-45 39 98
tomas.audhav@skol.lulea.se

Helen Mattsson Almroth
Ämnen: Ma, NO
Mentor i klass: 7b
Telefon: 0920-45 33 93
helen.mattsson.almroth@skol.lulea.se

Christoffer Mäki
Ämnen: Idrott
Mentor i klass: 8b
Telefon: 072-534 29 47
christoffer.maki@skol.lulea.se

Sandra Larsson
Ämnen: Bild
Mentor: 8b
sandra.larsson@skol.lulea.se

Ulrika Andersson
Ämnen: Sv/eng
Mentor: 9c
ulrika.andersson@skol.lulea.se

Carina Winsa
Ämnen: Hk, vikarie ht-17
Mentor: 8b
carina.winsa@skol.lulea.se

Monica Nyström
Ämnen: Ma/No
Mentor: 9b
monica.nystrom@skol.lulea.se

Fanny Pekkari
Ämnen: Idrott
fanny.jauhojarvi.pekkari@skol.lulea.se

Mikael Johansson
Ämnen: Träslöjd
mikael.johansson@skol.lulea.se

Minimera
Andra funktioner

Tomas Audhav
Ämnen: IT-ansvarig
Telefon: 0920-45 39 98
tomas.audhav@skol.lulea.se

Katarina van Deventer
Ämnen: Handläggare, dokumentation m.m.
Telefon: 072-529 36 30
katarina.van.deventer@skol.lulea.se

Elisabeth Mayer
Ämnen: Handläggare, sjukanmälan, schemafrågor m.m.
Telefon: 0920-45 33 87
elisabeth.mayer@skol.lulea.se