• Startsida
  • Näringsliv
  • Besöka Luleå

Personal

Här hittar ni kontaktuppgifter till personalen på Storskiftets förskola

Minimera
Pedagoger

Lönneberga/Saltkråkan

Lönneberga: 0920-45 71 64 mobnr: 076-82 66 297
Saltkråkan: 0920-45 71 69 mobnr: 072-54 13 025

Vi som arbetar på Lönneberga:
Kirsi Lagerdahl, förskollärare 60% ledningsstöd/handledare 40%
kirsi.lagerdahl@skol.lulea.se

Jill Nordström, förskollärare 100%
jill.nordstrom@skol.lulea.se

Ann-Sofi Engman, barnskötare 100%
ann-sofi.engman@skol.lulea.se

Vi som arbetar på Saltkråkan:
Vanja Lilljebäck, förskollärare 100%
vanja.lilljeback@skol.lulea.se

Åsa Sandquist, förskollärare 100%
asa.sandqvist@skol.lulea.se

Eva Stålnacke, förskollärare 100%
eva.stalnacke@skol.lulea.se

Bullerbyn/Junibacken

Bullerbyn 0920-45 71 68 mobnr: 072-53 83 093
Junibacken 0920-45 71 63 mobnr: 076-82 66 296

Vi som arbetar på Bullerbyn:
Agneta Thorneus, förskollärare 100%
agneta.thorneus@skol.lulea.se

Carina Vikström, förskollärare 100%
carina.vikstrom@skol.lulea.se

Eva Pettersson, barnskötare 100%
eva.pettersson@skol.lulea.se

Vi som arbetar på Junibacken:
Agneta Kero-Erkki, förskollärare 75%
agneta.kero.erkki@skol.lulea.se

Camilla Wikström, förskolläare 100%
camilla.wikstrom@skol.lulea.se

Mia Heikkilä, förskollärare 100%
mia.heikkila@skol.lulea.se

Anna-Karin Nilsson Ronnebjer, barnskötare 100%
anna-karin.nilsson-ronnebjer@skol.lulea.se

Pool:
Annika Kaati, barnskötare 100%
annika.kaati@skol.lulea.se

Barbro Westerberg Vuopio, barnskötare 50%
barbro.westerbergvuopio@skol.lulea.se

Minimera
Vaktmästare

Johan Larsson, vaktmästare
johan.larsson@skol.lulea.se