• Startsida
  • Näringsliv
  • Besöka Luleå

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på Bergsprängarens förskola.

Minimera
Förskollärare/barnskötare

Stubinen

0920-45 43 74 , 076 - 767 31 43
Marie-Louise Lindkvist förskollärare marie-louise.lindkvist@skol.lulea.se
Tanya Stjärna Sundvall, barnskötare tanya.stjerna-sundvall@skol.lulea.se
Åsa Snäll, förskollärare asa.snall@skol.lulea.se

Solstickan

0920-45 47 37, 076 - 767 31 63 
Marie-Louise Lindkvist, förskollärare marie-louise.lindkvist@skol.lulea.se
Ulrika Keränen, förskollärare ulrika.keranen@skol.lulea.se
Maria Henriksson, barnskötare Maria.henriksson@skol.lulea.se

Knallhatten

0920-45 46 36, 076 - 767 32 10
Seija Kumpula, förskollärare seija.kumpula@skol.lulea.se
Åsa-Britt Sandberg, förskollärare asa-britt.sandberg@skol.lulea.se
Liza Vihlsson, förskollärare  liza.vihlsson@skol.lulea.se

Minimera
Pool

Liisa Hinkainen, barnskötare liisa.hinkainen@skol.lulea.se

Minimera
Kökets personal

076 - 767 30 71
Maritha Holmgren maritha.holmgren@skol.lulea.se

 

Minimera
Övriga funktioner

Pirjo Öman, lokalvårdare
Thomas Pohjanen, vaktmästare
Jörgen Larsson, vaktmästare