Personal Friluftsmuseet Hägnan och Visitor Centre

Ann Lindblom Berg
Verksamhetsansvarig Friluftsmuseet Hägnan och Visitor Centre
070 2996797
ann.lindblom-berg@lulea.se

Maria Torasdotter
Museipedagog
070 267 44 26
maria.torasdotter@lulea.se

Ann-Louise Lång
Antikvarie
0920 45 46 22
070 519 48 68
ann-louise.lang@lulea.se

Zara Johansson
Museipedagog
0920 45 46 22
070 529 40 42
zara.johansson@lulea.se

Jennifer Wikström
Samordnare Visitor Centre
0920 45 52 86
jennifer.wikstrom@lulea.se

Beatrice Norberg
Museipedagog
070 529 38 09
beatrice.norberg@lulea.se

Ann-Sofi Krook
Administratör
0920 45 38 09
070 684 56 01
ann-sofi.krook@lulea.se

Hans Isaxon
Arbetsledare vaktmästeri
070 260 62 22
hans.isaxon@lulea.se

Reijo Lämsä
Vaktmästare
070 520 38 09
reijo.lamsa@lulea.se

Personal Världsarvssamordning, Kulturförvaltningen

Sara Vintén
Världsarvssamordnare
0920 45 51 11
070 331 51 11
sara.vinten@lulea.se